معرفی دستگیره ثابت درب ضد سرقت

دستگیره ثابت درب ضد سرقت و انواع آن

دستگیره ثابت درب ضد سرقت در قسمت بیرونی درب نصب می شود. این دستگیره همانطور که از نامش پیداست بصورت ثابت است. و با دو پیچ از سمت پشت درب فیکس می شود. محل آن در ارتفاع حدود 100 سانتی متری و کنار قفل هاست. این دستگیره در زیبایی درب تاثیر بسیار زیادی دارد. و  اندازه و رنگ آن معمولا متناسب با طرح درب انتخاب میشود. در حال حاضر در بازار ایران دستگیره هایی از جنس آلومینیوم، سرب، و آهن برای درب ضد سرقت موجود است.

دستگیره ثابت در ایمنی درب ضد سرقت تاثیری ندارد. اما همانطور که ذکر شد یکی از عناصر مهم در زیبایی درب ورودی است. تنوع دستگیره ثابت در بازار بسیار بالاست. برخی از تولید کننده های درب ضد سرقت، برای هر مدل از دربهای تولیدی خود یک نوع دستگیره انتخاب می کنند و آن را بصورت پیش فرض روی درب نصب می کنند. بنابراین مشتری دخل و تصرفی در انتخاب نوع دستگیره ندارد.

بعضی دیگر از تولید کننده ها ترجیح می دهند انتخاب دستگیره ثابت را به عهده خریدار بگذارند. و به نوعی دست او را برای انتخاب دستگیره مناسب باز بگذارند. امادر هر صورت، تنوع دستگیره هایی که فروشنده ها و تولید کننده های درب ضد سرقت در اختیار دارند چندان بالا نیست. اما گر خریداران خود بطور مستقل اقدام به خرید دستگیره از فروشگاههای ابزار و یراق بکنند با تنوع بسیار زیادی مواجه خواهند بود.

البته یک نکته باید مدنظر قرار بگیرد. معمولا قیمت دستگیره ثابت که تولیدی های درب ضد سرقت بر روی درب نصب میکنند بسیار پایینتر از نمونه های موجود در فروشگاههاست. به دلیل اینکه تولید کننده های درب ضد سرقت معمولا دستگیره ها را بصورت عمده خریداری میکنند.

دستگیره عثمانی درب ضد سرقت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *