معرفی دستگیره متحرک درب ضد سرقت

دستگیره متحرک یا دستگیره بازشو درب ضد سرقت

دستگیره متحرک در قسمت داخلی ساختمان بر روی درب ضد سرقت نصب می شود. ( برعکس دستگیره ثابت که سمت بیرونی ساختمان نصب میشد) عملکرد این دستگیره برای باز و بسته کردن درب از سمت داخل است. انواع مختلف این دستگیره در ظاهر و کیفیت درب تاثیر بسزایی داد. در حال حاضر دستگیره متحرکهایی از جنس سرب، آلومینیوم، و آهن در بازار ایران موجود است.

 

چند توضیح در مورد دستگیره متحرک درب ضد سرقت:

1- دستگیره متحرک از آن نوع دستگیره هایی است که از ابتدا روی درب نصب نیست. و وظیفه نصاب است که بعد از نصب و رگلاژ درب دستگیره را نصب کند. به دلیل اینکه دستگیره اگر نصب بشود، از سطح درب بیرون میزند و ممکن است در بارگیری و حمل و نقل بشکند.

دیگر قطعاتی که معمولا روی درب نصب نمی شوند، و نصاب باید آنها را نصب کند، عبارتند از: پلاک استیل (جای زبانه قفل)، قفل پستچی

2- تقریبا همه تولیدکننده های درب ضد سرقت ایرانی، یک نوع دستگیره سبک و ارزان قیمت بر روی درب قرار میدهند. دستگیره متحرک تقریبا حالت اشانتیون دارد. یعنی خریدار اگر از دستگیره خوشش نیامد باید خودش از بازار تهیه و برای نصب در اختیار نصاب قرار بدهد. به این دلیل که انواع دستگیره در بازار تنوع بسیار زیادی دارند. یا ممکن است خریدار بخواهد دستگیره را با دستگیره های اتاقی سِت کند.

دستگیره متحرک درب ضد سرقت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *