معرفی چشمی درب ضد سرقت

چشمی درب ضد سرقت و کاربرد آن

چشمی یکی از ابزارهایی است که وجود آن برای درب ورودی آپارتمان ضروری است. درب ضد سرقت هم از این قاعده مستثنی نیست، و همه‌ی دربهای ضد سرقت موجود در بازار دارای چشمی میباشند. مگر اینکه تولیدکننده درب ضدسرقت بنا به صلاحدید خریدار و سفارش دهنده، این قطعه را بر روی درب نصب نکند.  جنس بدنه چشمی از آلومینیوم یا آهن آبکاری شده است. در قسمت جلویی لنز یک عدسی شیشه ای با زاویه دید 180 درجه تعبیه شده است. اندازه طول چشمی مورد نیاز برای درب ضدسرقت معمولا 7 سانتیمتر است. در مواردی که طرحهای برجسته بر روی درب ایجاد شده احتمالا به دلیل افزایش قطر درب نیاز به بستن واسط بین دو قسمت چشمی هست.

قسمتهای بسیار باریک و کمی از چشمی معمولا از سمت بیرون و داخل درب دیده می شود. اما با این وجود بهتر است چشمی درب ضد سرقت همرنگ سایر یراق آلات انتخاب شود. تا هارمونی و زیبایی بهتری ایجاد کند. در حال حاضر چشمی هایی با رنگ کروم (نقره ای)، زیتونی، طلایی و مشکی در بازار ایران وجود دارد.

این قطعه کارایی زیادی در ساختمان دارد. میتوان اینطور ادعا کرد که به همان میزان که از دستگیره درب استفاده میشود، از چشمی درب هم استفاده خواهد شد. به همین دلیل باید از انواع مرغوب چشمی استفاده کنیم که یک دید 160 یا 180 درجه ای برای ما اسجاد کنند.

قیمت چشمی یا دوربین درب ضد سرقت چندان گران نیست. تعویض چشمی هم بسیار آسان است. کافیست با یک دست خود یک سمت چشمی را محکم بگیرید، و با دست دیگر سمت دیگر را بچرخانید. چشمی از قسمت وسط باز شده و به راحتی از دو سمت درب خارج ویشود. چنانچه درب ضد سرقتی خریداری کردید که چشمی آن بی کیفیت بود، یا به هر دلیلی چشمی دچار شکستگی یا تاری دید شد، به این دوش میتوانید آن را تعویض کنید.

چشمی درب ضد سرقت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *