موارد مهم در انتخاب درب ضد سرقت

در انتخاب یک درب ضد سرقت، موارد متعددی می‌تواند نقش مهمی داشته باشد. این موارد از ضخامت ورق چهارچوب گرفته تا جنس روکش درب، همه در کیفیت و امنیت درب نقش دارند. در این مطلب از گروه صنایع آرسان درب، به برخی از این موارد مهم می‌پردازیم تا شما را در انتخاب درب ضد سرقتی که به نیازهای شما پاسخ دهد، راهنمایی کنیم.

در انتخاب درب ضد سرقت به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای اینکه بتوانید یک درب ضد سرقت مناسب انتخاب کنید، نکات مهمی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد تا امنیت و احساس آرامش در خانه فراهم شود

ضخامت ورق چهارچوب

یکی از موارد اساسی در انتخاب درب ضد سرقت، دقت در انتخاب ضخامت ورق چهارچوب است. برای تضمین امنیت بالا، این ضخامت باید حتماً 1.25 یا 1.5 میلیمتر باشد. این ضخامت، مقاومت درب را در برابر نفوذ و تخریب افزایش می‌دهد.

استاندارد ورق داخلی

ورق داخلی درب نیز باید به طور سرتاسری و به شکل کرکره‌ای یا سطح صاف باشد. ضخامت این ورق باید بین 5دهم میلیمتر تا 1 میلیمتر باشد.

پروفیل‌های فلزی داخل اسکلت لنگه

توجه به پروفیل‌های فلزی که در داخل اسکلت لنگه قرار دارند، نیز ضروری است. باید حداقل 3 عدد پروفیل افقی از بالای قفل بالا تا پایین قفل پایین نصب شود، و 1 عدد پروفیل هم باید پشت قفل‌ها نصب شود تا از قفل‌ها در برابر دیلم محافظت کند.

قفل درب

قفل درب نیز جزئی حائز اهمیت در درب‌های ضد سرقت است. باکیفت‌ترین قفل در حال حاضر قفل کاله ترک با 5 سال گارانتی است. استفاده از این نوع قفل، تضمین کننده امنیت بالای درب است.

روزت ضد دیلم

روزت ضد دیلم یا ضد برش، به طور خاص در برابر تهدید‌های جدید از سوی سارقین که از تخریب قفل درب برای عبور استفاده می‌کنند، مقاومت می‌کند. این روزت‌ها به دلیل جنس فولادی و ضخامت زیاد، غیر قابل تخریب هستند و تا حدود زیادی میتوانند از ورود سارقان جلوگیری ‌کنند.

جنس روکش درب

جنس روکش درب نیز در انتخاب درب ضد سرقت، اهمیت دارد. روکش‌های طبیعی چوب، به ویژه ترموود، به دلیل کیفیت و ظاهر زیبایی خود، طرفدار بیشتری دارند. روکش‌های چوبی به دو دسته تقسیم می‌شوند: روکش‌های طبیعی (مانند راش، بلوط موجدار، گردو، ملچ و ترموود) و روکش‌های مصنوعی (مثل لامینوکس، پی وی سی، کامپوزیت، هایگلاس، ام دی اف، و فلزی)

سایز استاندارد

سایز استاندارد درب نیز نکته‌ای است که باید به آن توجه شود. سایزی که غالباً استفاده می‌شود 110 در 210 سانتیمتر است. بازشو مفید هر سایز، در اغلب موارد با کم کردن 14 سانتیمتر از اندازه عرض، بدست می‌آید. سایز‌های استاندارد دیگر 105210، 110210، و 115*210 سانتیمتر هستند.

با توجه به این موارد، شما می‌توانید درب ضد سرقتی را انتخاب کنید که نه تنها به نیازهای امنیتی شما پاسخ دهد، بلکه با کیفیت بالا و ظاهر زیبا، به زیبایی و ارزش ساختمان شما نیز بیفزاید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *