چهار قسمت آسیب پذیر درب های ضد سرقت

وقتی سارقین بخواهند برای باز کردن درب ورودی ساختمان اقدام کنند، معمولا روی چند نقطه از درب تمرکز بیشتری دارند. این قسمتها، همان قسمتهایی است که شما وقتی درب ضد سرقت خریداری میکنید باید انتظار داشته باشید که نسبت به دربهای معمولی بهتر و ایمن تر باشند. در این مطلب، به اختصار 4 نقطه یا قسمت حساس و آسیب پذیر درب ضد سرقت را معرفی کرده ایم. سارقین وقتی قصد تخریب درب ورودی را داشته باشند، معمولا روی یکی از این 4 قسمت کار میکنند. این چهار قسمت عبارتند از: کلاف درب ، قفل درب ، سیلندر قفل ، رزت یا روبند قفل

کلاف درب

شاید مهمترین وجه تمایز دربهای ضد سرقت با دربهای معمولی، کلاف فلزی آن باشد. دربهایی با کلاف های چوبی، یا حتی آلومینیومی، به دلیل مقاوت پایین در برابر ضربه و فشار نمیتوانند ایمنی چندان بالایی داشته باشند.

قفل درب

ساختار قفل درب ضد سرقت از یک قفل معمولی که برای دربهای چوبی استفاده می شود متمایز است. قفل درب ضد سرقت ضخیمتر از قفل های معمولی است (معمولا 2.5 سانتیمتر) و در برابر ضربه و فشار سارقین باید تحمل خوبی داشته باشد.

چهار نقطه آسیب‌ پذیر درب ضد سرقت

درب ضد سرقت کد 3002 استفاده برای مطلب چهار نقطه آسیب پذیر درب ورودی

سیلندر قفل

بغیر از قفل های گاوصندوقی کاله، بقیه قفل ها دارای سیلندر یا توپی هستند. سیلندر آسیب پذیرترین قسمت درب ضد سرقت است. درصد بسیار بالایی از سرقتها از طریق تخریب و سوراخکاری سیلندر صورت می گیرد. استفاده از انواع سیلندرهای ارزانقیمت و نامرغوب برای درب ضدسرقت به هیچ وجه توصیه نمی شود. 

رزت (روبند) قفل

یک قطعه‌ی مجزاست که بر روی سیلند قفل نصب می‌شود، و کلید از طریق آن وارد قفل می شود. جنس رزت تاثیر زیادی در ایمنی درب دارد. درصورتیکه سارقین بتوانند رزت درب ضدسرقت را بشکنند، کار بسیار آسانی برای باز کردن و شکستن قفل اصلی درب داردند.

انواع درب ضدسرقت طرح کلاسیک

برای مشاهده محصولات درب ضد سرقت روکش چوب آرسان با طرح برجسته لطفا روی لینک زیر کلیک فرمائید.

انواع درب ضدسرقت طرح‌های مدرن و جدید

برای مشاهده محصولات درب ضد سرقت روکش چوب آرسان با طرح CNC لطفا روی لینک زیر کلیک فرمائید.

انواع درب ضدسرقت اکونومی

برای مشاهده محصولات درب ضد سرقت روکش PVC آرسان لطفا روی لینک زیر کلیک فرمائید.

انواع درب ضدسرقت رویه فلز

برای مشاهده محصولات درب ضد سرقت رویه فلز آرسان لطفا روی لینک زیر کلیک فرمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *