گارانتی یا ضمانتنامه درب ضد سرقت

گارانتی دربهای ضد سرقت شامل چه مواردی می‌شود؟

وقتی شما درب ضد سرقت باکیفیتی خریداری می‌کنید، یا وقتی فروشنده‌ یا نمایندگی درب ضد سرقت ادعا می‌کند که یک درب ضدسرقت باکیفیت به شما تحویل می‌دهد، این حق شماست که انتظار داشته باشید محصولی که خریداری می‌کنید عملکرد خوبی داشته باشد. و فروشنده بتواند عملکرد آن را ضمانت یا گارانتی کند.

تفاوت گارانتی درب ضد سرقت و بیمه درب ضد سرقت

به این نکته توجه داشته باشید، که بین گارانتی درب ضد سرقت و بیمه درب ضد سرقت تفاوت وجود دارد. احتمالا وقتی از بیمه‌ی درب صحبت میکنیم این موضوع به ذهن ما می‌رسد که درب ضدسرقت خریداری شده نباید تحت هیچ شرایطی توسط سارقین باز شود. و انتظار داشته باشیم فروشنده از این نظر تضمین‌های لازم را به ما بدهد.

همانطور که در مطلب قبل هم اشاره کردیم، تا جایی که ما اطلاع داریم در بازار ایران چنین درب ضدسرقتی که فروشنده آنرا در برابر نفوذ سارقین بیمه و گارانتی کند وجود ندارد. بسیاری از فروشنده‌ها از نوشتن اصطلاح ضدسرقت در فاکتورها و قراردادهای فروش حتی برای قویترین درب ضد سرقت امتناع می‌کنند. و حتی المقدور از اصطلاح “درب ایمنی” یا ” درب ورودی” در قراردادها و فاکتورهای فروش استفاده می‌کنند.

گارانتی یا ضمانتنامه‌ی درب ضد سرقت، عمدتا کیفیت و دوام درب ضد سرقت را برای خریدار تضمین می‌کند. شما بعنوان خریدار، می‌توانید انتظار داشته باشید که موارد زیر توسط فروشنده یا نمایندگی درب ضد سرقت برای شما ضمانت شود.

قفل درب ضد سرقت:

اغلب قفل های ضد سرقت موجود در بازار ایران دارای 3 تا 5 سال گارانتی هستند. باید به این نکته توجه داشته باشید که بعضی از این گارانتی‌ها واقعی نیستند.ممکن است یک کارت یا هولوگرام همراه کلید باشد و روی آن عبارت “5 سال گارانتی” نوشته شده باشد. اما باید بدانید که خیلی از شرکتهای تولیدکننده‌ی قفل در داخل ایران، و شرکتهای واردکننده‌ی قفلهای خارجی، سازوکاری برای اعطای گارانتی و ضمانت ندارند. بویژه که قفل یک قطعه‌ی مستقل نیست. و بر روی درب شما نصب شده است. وقتی خراب می‌شود، شما نمی‌توانید آن را باز کنید و برای چند روز به محل کارخانه بفرستید که تعمیر یا تعویض شود.

بنابراین، در مورد قفلهای درب ضدسرقت، مهم است که فروشنده اطمینان کافی به قفلهای نصب شده بر روی درب داشته باشد. و بتواند این تضمین را به شما بدهد که در صورت خرابی، در اسرع وقت بتواند قفل خراب را با یک قفل سالم عوض کند.

لولا درب ضد سرقت:

در تولید اغلب دربهای ایرانی از لولاهای دوتکه یا سه تکه استوانه ای معمولی استفاده می‌شود. این لولاها ساختار بسیار ساده ای دارند. و با تقریب بالایی می‌توان ادعا کرد که احتمال خرابی در آنها وجود ندارد. نکته‌ی مهم در خصوص لولای درب ضدسرقت، قطر لولا و نحوه‌ی جوشکاری لولاست. لولای درب ضدسرقت باید تحمل وزن لنگه‌ی درب را داشته باشد، و با استفاده مکرر از درب ضد سرقت، دچار کشیدگی و خمیدگی نشود. دربهایی که لولای آنها بدرستی جوشکاری نشده باشد، دائما از رگلاژ خارج می‌شوند.

رنگ رویه ها:

در مورد رویه‌های چوب طبیعی، که بعنوان پوشش نهایی از یک لایه رنگ استفاده می‌شود، کیفیت و نوع پاشش رنگ بسیار اهمیت دارد. رنگهای نامرغوب، به مرور تغییر رنگ می‌دهند. و در مورد رنگهای پلی استر براق امکان پوسته کردن هم وجود دارد. حتی ممکن است تولیدکننده‌ی درب ضد سرقت از انواع مرغوب و باکیفیت رنگ استفاده کند. اما در زمان تولید وقت کافی برای آماده سازی رویه قبل از پاشش رنگ صرف نکند. و همین نکته باعث پایین آمدن دوام رنگ بشود.

به این نکته توجه داشته باشید که شیوه‌ی نگهداری از رویه‌ها و سایر قطعات درب ضدسرقت هم در دوام آنها تاثیر زیادی دارد. وقتی رنگ درب براثر استفاده زیاد از آب، یا استفاده از محلولهای ضدعفونی دچار آسیب می‌شود، انتظار گارانتی از فروشنده چندان منطقی نیست.

دستگیره متحرک درب ضد سرقت:

دستگیره متحرک هم یکی از قطعاتی است که بطور دائم از آن استفاده می‌شود. اگر شکستگی یا ضرب‌دیدگی برای این قطعه بوجود نیاید، در حالت عادی باید سالها عملکرد خوبی داشته باشد. بنابراین، دستگیره متحرک هم یکی از قطعاتی است که می‌توانید گارانتی آنرا از فروشنده بخواهید.

نکته: در برخی از مواقع، دستگیره‌های متحرک که همراه بسته‌ی دربهای ضدسرقت ارسال می‌شود، از انواع ضعیف و بی‌کیفیت است. بعضی از تولیدکننده‌ها اعتقاد دارند که دستگیره‌ی متحرک یک قطعه‌ی سلیقه‌ای و لوکس است و باید با یراق دربهای داخلی سِت شود. و خریدار باید خودش یک دستگیره باکیفیت‌تر تهیه کند. این تولیدکننده‌ها ممکن است زیر بار گارانتی دستگیره متحرک نروند.

تماس با آرسان درب

شرکت آرسان درب در زمینه تولید و توزیع درب ضدسرقت، و درب داخلی در شهر اصفهان فعالیت میکند. کارشناسان فروش آرسان درب، آماده پاسخوگویی و مشاوره به شما عزیزان هستند. هرنوع سوال در مورد مشخصات فنی درب ضدسرقت، نحوه‌ی انتخاب محصول مناسب با بودجه‌ی شما، و نحوه‌ی انتخاب اندازه‌ی مناسب درب ضدسرقت، و هر پرسش و درخواست دیگری را می‌توانید با کارشناسان فروش ما درمیان بگذارید.

09135600171 و 09135600181 و 09135600191

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *