تشخیص درب ضد سرقت ترک اصل

از کجا بفهمیم که ادعای فروشنده مبنی بر ترک اصل بودن یک درب ضد سرقت گران قیمت صحیح است؟

یک واقعیت‌ هست که باید توسط خریداران درب ضدسرقت مدنظر قرار بگیرد. این‌که متاسفانه دربهای ضد سرقت تولیدی در کشور ایران هنوز به کیفیت دربهای ضد سرقت تولیدی در کشور ترکیه نیست. کشور ترکیه با اتکا به منابع تکنولوژیکی اروپا، و امکان تامین متریال و مصالح باکیفیت و درجه یک، دربهایی به مراتب با کیفیت‌تر از دربهای ضدسرقت ایرانی تولید می‌کند. و طبیعی‌ست که برخی از فروشنده‌ها و حتی تولیدکننده‌های ایرانی تلاش کنند محصول خود را بعنوان درب ضدسرقت ترک اصل بفروش برسانند. (این وضعیت مشابه وضعیتی است که در صنعت پوشاک هم ایجاد شده است.)

حالا از چه طریق می‌توانیم دربهای ضد سرقت ترک اصل را از دربهای ضدسرقت ایرانی که به نام درب ترک فروخته می‌شود تشخیص بدهیم؟

یک آیتم ویژه که از طریق آن می‌توان تفاوت دربهای ترک اصل و دربهای ایرانی را تشخیص داد، قیمت آن است. ارزانترین دربهای ضد سرقت ترک، در کشور ترکیه با قیمتی حدود 200 دلار در اختیار تاجر ایرانی قرار می‌گیرد. با یک حساب سرانگشتی، قیمت ریالی دربهای ضدسرقت ترک اصل در خودِ کشور ترکیه قابل محاسبه است. حالا هزینه‌های ترانزیت، حقوق گمرکی، مالیات و بیمه را هم به این قیمت اضافه کنید. و درصدی سود هم برای واسطه‌ها (واردکننده، عمده‌فروش، خرده‌فروش) درنظر بگیرید. با این حساب متوجه خواهید شد که دربهایی با قیمت حدود 5 یا 6، یا حتی 10 میلیون تومان، نمی‌تواند بطور پک کامل از کشور ترکیه وارد شود. حتی اگر کیفیت بالایی داشته باشند و از یراق‌آلات و MDF و رنگ پلی‌‌اورتان ترک در تولید آنها استفاده شده باشد. بعبارتی، این نوع از دربهای ضد سرقت، قیمت درب ضد سرقت لوکس را دارا هستند.

سایر راههای تشخیص درب ضد سرقت ترک اصل:

معمولا وزن دربهای ضد سرقت ترک اصل (پک ترک)، خیلی بیشتر از دربهای ضد سرقت ایرانی است. متوسط وزن عادی و نرمال برای دربهای ضد سرقت ایرانی  85 تا 95 کیلوگرم است. درحالیکه وزن دربهای ضد سرقت ترک اصل حدود 150 تا 160 کیلوگرم می‌باشد.

تشخیص درب ضد سرقت ترک اصل

همچنین اندازه‌ درب های ضد سرقت ترک اصل اغلب 115 در 215 سانتیمتر با بازشوی 100 سانتیمتر است. و حاشیه‌ی لنگه‌ی درب با ورق استیل پوشانده شده است. بنابراین، این نوع درب از نظر ظاهری کامل قابل تمایز با درب ضدسرقت ایرانی است.

درب ضد سرقت کد 3015 طرح سنتی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *