کیفیت درب ضد سرقت ایرانی

آیا درب ضد سرقت ایرانی کیفیت پایینی دارد؟

در طول 10 سال گذشته که در زمینه‌ی تولید و فروش درب ضد سرقت فعالیت میکنیم. یکی از پرسش های همیشگی که از طرف خریداران مطرح می شود این است. آیا درب ضد سرقت ایرانی کیفیت پایینی دارد؟ یا بعبارتی، آیا تولیدکننده های ایرانی نمی توانند دربهایی با کیفیت نمونه های خارجی تولید کنند؟

تنوع در کیفیت درب ضدسرقت ایرانی بسیار بالاست.

شاید یکی از دلایل طرح پرسش از طرف خریداران این نکته باشد که تعداد شرکتهایی که در ایران درب ضد سرقت ارزان بی کیفیت تولید میکنند. بیشتر از شرکتهایی است که درب ضد سرقت با کیفیت بالا تولید میکنند. واقعیت این است که در کشور ایران دربهایی بسیار با کیفیت ، در حد کیفیت صادراتی درحال تولید است. در حال حاضر در بسیاری از کشورهای همسایه، دربهای تولیدی کشور ما  کاملا قابل رقابت با نمونه های خارجی است. بویژه که در بسیاری از کشورهای همسایه ما، رقیب اصلی درب ضد سرقت ایرانی ، درب ضد سرقت ترک است. هر چند باید این واقعیت را در نظر گرفت که قیمت درب ضد سرقت ترک اصل بسیار بالاتر از درب ضد سرقت ایرانی است.

بسیاری از مشتری‌ها به دنبال دربهای ارزان قیمت هستند.

با این وجود در داخل کشور بسیاری از ساختمان سازها برای پایین آوردن هزینه ساختمان و پایین آوردن قیمت تمام شده ساختمان. اقدام به خرید دربهای بی کیفیت، و با ایمنی پایین میکنند. همان مشتریهایی که در گذشته به دنبال درب ضد سرقت بی کیفیت چینی بودند و به واردات آن نوع از دربها رونق بخشدند. اکنون به همان شیوه به بازار دربهای بی کیفیت و ارزان رونق بخشیده و باعث افزایش تولیدکننده های دربهای بی کیفیت در ایران شده اند. مثل هر بازار و هر محصول دیگری، به نظر میرسد در مورد دربهای ضدسرقت هم رفتار مصرف کننده ها و ترجیحات و سلیقه خرید آنها نقش بالایی در کیفیت دربهای تولیدی در داخل کشور دارد.

شاید این انتظار که همه‌ی ساختمان‌سازها حاضر به پرداخت قیمت درب ضد سرقت لوکس باشند، انتظاری بی‌جا باشد. اما باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که قوی ترین درب ضد سرقت هم لزوما از انواع لوکس آن نیست، و با هزینه های نه چندان زیاد هم می‌شود کیفیت خوب درب ضد سرقت را تهیه کرد. در مطلبی مجزا، به توضیح درباره تفاوت درب ضد سرقت لوکس و درب ضد سرقت خوب پرداخته‌ایم. با کلیک روی قسمت قرمز متن می‌توانید آن مطلب را مطالعه بفرمائید.

به قول قدیمی‌ها: هر ارزانی بی‌علت نیست؛ هر گرانی بی‌حکمت نیست.

در حال حاضر، بیشتر تولیدکننده‌ها بر سر قیمت پایینتر با هم رقابت می‌کنند.

در حال حاضر، دانش کافی برای تولید بهترین کیفیت این محصول در کشور وجود دارد. و تولید کننده های ایرانی، با تولید و صادرات انواع باکیفیت این محصول، توانایی خود را به اثبات رسانده اند. بنابراین به نظر میرسد خریداران دربهای باکیفیت باید کمی در بازار بگردند تا دربهایی با کیفیت خوب پیدا کنند. شاید اگر درصد بالاتری از خریداران چنین رفتاری از خود بروز بدهند، رفته رفته تولیدکننده ها نیز از رقابت بر سر قیمت دست بردارند. و برای بالاتر بردن دوام و ایمنی درب ضد سرقت تلاش کنند. و در آینده‌ی نزدیک شاهد باشیم که پر فروش ترین درب ضد سرقت ، با کیفیت ترین و ایمن ترین آن باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *